Uzbekistan zapłaci turystą 3000 dolarów jeśli zarażą się Covid-19

Rząd Uzbekistanu ogłosił unikalny plan, zgodnie z którym odwiedzający otrzymają 3000 dolarów, jeśli zarażą się Covid-19 podczas pobytu w kraju. Władze twierdzą, że kwota ta pokrywa koszty leczenia koronawirusa w kraju na wypadek zakażania.

„Chcemy uspokoić turystów, że mogą przyjechać do Uzbekistanu” – wyjaśnia Sophie Ibbotson, oficjalna ambasadorka turystyki Uzbekistanu w Wielkiej Brytanii. „Rząd jest tak pewny, że nowe środki bezpieczeństwa i higieny wdrażane w całym sektorze turystycznym ochronią turystów przed Covid-19, że prezydent jest gotów włożyć pieniądze: jeśli zdobędziesz Covid-19 na wakacjach w Uzbekistanie , zrekompensujemy Ci to. ”

Wypłata odszkodowania w wysokości 3000 USD podlega jednak pewnym warunkom. Każdy turysta, któremu zdarzy się zachorować na Covid-19, będzie musiał podróżować z lokalnym przewodnikiem, który będzie certyfikowany w zakresie wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Obiekty turystyczne i obiekty noclegowe będą również musiały uzyskać rządowy certyfikat potwierdzający, że spełniają nowe standardy bezpieczeństwa sanitarnego i epidemiologicznego.

Państwowa komisja ds. Turystyki w Uzbekistanie, opracowuje rejestr certyfikowanych firm, aby dać organizatorom wycieczek i turystom pewność, że miejsca, w których będą się zatrzymywać, jeść i odwiedzać, są bezpieczne. Jednocześnie przedsiębiorstwa, które nie przestrzegają nowych standardów higieny i mogą zostać zidentyfikowane jako źródło zakażeń, będą ponosić odpowiedzialność za koszty leczenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.