LG Chem Wrocław uzyskał 480 milionów EUR kredytu

LG Chem Wrocław podpisał umowę pożyczki o wartości 480 mln euro z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) . Pieniądze mają być przeznaczone na rozbudowę i uruchomienie fabryki ogniw litowo-jonowych i akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Kwota całej inwestycji to 1,5 miliarda EUR a udzielony kredyt z Europeskiego Banku Inwestycyjnego to tylko część finansowania. Pozostałe środki, inwestor pokryje ze środków własnych oraz innych źródeł.

LG Chem Wrocław planuje roczną zdolność produkcyjną przekraczającą 35 GWh. Taki poziom pozwala potencjalnie zasilać ponad 500 000 samochodów elektrycznych.

Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego, powiedziała: „Ta pierwsza operacja EBI z LG Chem Wrocław Energy jest znacząca z wielu powodów. Pomaga Europie zbudować masę krytyczną w produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych w kluczowym momencie komercjalizacji pojazdów elektrycznych w Europie; promuje przejście na elektromobilność i bardziej ekologiczny przemysł motoryzacyjny; i pomaga tworzyć nowe wykwalifikowane miejsca pracy w regionie przemysłowym, przechodząc do nowego modelu ekonomicznego. Dzisiejsza operacja dowodzi, że mając odpowiednich partnerów i właściwe projekty, możemy połączyć cele spójności z innowacjami i zdecydowanymi działaniami na rzecz klimatu ”.

Jeong Joon Ha, dyrektor finansowy LG Chem Wrocław Energy powiedział: „Pożyczka ta zapewnia naszej firmie zasoby do stworzenia konkurencyjnego łańcucha wartości akumulatorów w Europie i Polsce. „Ponadto umożliwia grupie przejęcie wiodącej pozycji pod względem wzrostu europejskiego rynku akumulatorów i rozwoju społeczności”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.