Fundusz z Azji kupuje centra logistyczne w Polsce

Panattoni Europe ogłosiła, że sprzedała funduszowi inwestycyjnemu z Azji 5 parków logistycznych w Polsce o łącznej powierzchni 280 000 m2. To pierwsza inwestycja azjatyckiego inwestora w Polsce. Transakcje obsługiwała Savills Investment Management.

Transakcja sprzedaży dotyczyła różnych lokalizacji w Polsce:  w Warszawie (Panattoni Park Warsaw North, Panattoni Park Warsaw South), na Śląsku (Panattoni Park Śląsk I), w Wielkopolsce (Panattoni Park Poznań IV) oraz w Szczecinie (Panattoni Park Szczecin II).

Rosnące zainteresowanie inwestorów z Azji Europą Środkowo-Wschodnią przekłada się na takie transakcje. Według Roberta Dobrzyckiego, CEO Panattoni Europe: „Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe stale rośnie w całej Europie, zwłaszcza w Polsce ze względu na jej zalety ekonomiczne i lokalizacyjne. Dla Panattoni to bardzo ważna transakcja portfelowa, gdyż udało się nam zbudować (wspólnie z naszymi różnymi inwestorami) jeden z najlepszych portfeli parków logistycznych zlokalizowanych na głównych rynkach. Dodatkowo, kolejny raz – przy okazji zbycia inwestycji – pozostaniemy zarządcą tych nieruchomości”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.