Chiński producent otwiera fabrykę w Serbii

Chiński producent otwiera fabrykę w Serbii
Chiński producent otwiera fabrykę w Serbii

Chiński producent podzespołów do samochodów Yanfeng Automotive otworzył swój pierwszy zakład produkcyjny w centralnej Serbii. Tym samy potwierdził znaczenie Europy Centralnej w ekspansji sektora motoryzacyjnego w skali całego regionu.  

Fabryka powstała w Kragujevac w centralnej Serbii i jest to pierwszy zakład w tym kraju. Obecne zatrudnienie to 180 osób a docelowo w zakładzie może pracować nawet 800 osób. Powierzchnia zakładu to 18 tysięcy metrów kwadratowych i została wybudowana w ekspresowym tempie 10 miesięcy. Lokalizacja fabryki nie jest przypadkowa a jest konsekwencją decyzji innego Chińskiego producenta Xingyu, który swój zakład planuje uruchomić na początku 2020 roku. Xingyu jest klientem Yangeng Automotive i relacja biznesowa oraz bliskie sąsiedztwo zakładów są motorami tych decyzji inwestycyjnych. Ponadto Chińscy Inwestorzy chwalą sobie dobrą infrastrukturę oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników w Serbii. Inny istotnym czynnikiem jest lokalizacja innych zakładów Yanfeng Automotive w innych krajach Europy Centralnej w Czechach, Słowacji i Węgrzech.

Tony Elenbaas, wiceprezes i dyrektor generalny w Europie i Afryce Południowej w Yanfeng Automotive Interiors na ceremonii otwarcia fabryki w Serbii powiedział: „Dzięki nowemu zakładowi w Serbii zwiększamy nasze zdolności produkcyjne na rozwijających się rynkach Europy Wschodniej i odpowiadamy na rosnącą obecność naszych klientów w regionie”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.