Allegro oczekuje wzrostu sprzedaży

Allegro oczekuje wzrostu sprzedaży dzięki wprowadzeniu opcji wyświetlania przewidywanego czasu dostawy. Dodatkowo ma być dostępny filtr ułatwiający wyszukiwanie ofert z szybkimi dostawami. Prezes Allegro Francois Nuyts twierdzi, że może to zwiększyć sprzedaż użytkowników platformy, poinformował.

„Wprowadzamy kolejne usprawnienie zakupów na Allegro. Teraz klienci mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko. Obecnie na Allegro jest około 66 mln ofert, które mogą dotrzeć w 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80% zamówień. Dzięki tej innowacji możemy zaoferować naszym klientom doświadczenie zakupowe na światowym poziomie. Szybkość i przewidywalność, w połączeniu z darmowymi dostawami z Allegro Smart! i naszą szeroką siecią punktów odbioru pomagają nam zwiększać satysfakcję i zaangażowanie klientów. Przewidywany i szybki czas dostawy jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność ofert sprzedawców na Allegro, a tym samym ich sprzedaż” – powiedział Nuyts, cytowany w komunikacie.

Allegro to polska platforma handlowa posiadająca dużą i lojalną bazę klientów, którzy mają dostęp do produktów oferowanych przez ponad 117 tys. firm (stan na koniec czerwca 2020 r.). Strona Allegro.pl jest odwiedzana przez około 20 mln osób miesięcznie (źródło: Gemius), co odpowiada ponad 60% ludności Polski powyżej 16 roku życia. Według informacji rynkowych, właściciele Allegro szykują platformę do IPO na GPW.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.