Allegro ma 399 mln zł zysku i może wejść na giełdę

Allegro IPO

Zysk netto Allegro wyniósł 399 mln zł a EBITDA to 1,21 mld zł – wynika z danych spółki za rok 2019 dostępnych w KRS. Takie wyniki zostały osiągnięte przez Allegro przy obrotach 2,39 mld zł, które wzrosły o 31%.

Allegro jest największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ma ponad 21 mln zarejestrowanych klientów, obsługuje ponad 16 milionów transakcji miesięcznie przy dziennej sprzedaży 750 tysięcy rozmaitych produktów.

Według nieoficjalnych informacji, właściciele Allegro pracują obecnie nad przygotowaniem potencjalnej oferty publicznej spółki. Jej wartość może wynieść ponad 3 mld euro, i może być jedną z większych ofert w tym roku w Europie.

Łącznie zespół Allegro liczy ok. 2000 pracowników, zatrudnionych w 5 miastach w całej Polsce. Główna siedziba jest w Poznaniu a pozostałe lokalizacje to: Warszawa, Wrocław, Toruń i Kraków.

Od końca 2016 roku Allegro należy do funduszy private equity. Po 45 proc. akcji mają Cinven i Permira, pozostałe 10 proc. należy do Mid Europa Partners. Prezesem jest Francois Nuyts.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.