Airbus zbuduje fabrykę części do swoich śmigłowców

Koncern Airbus, wiodących światowy producent samolotów i helikopterów cywilnych oraz wojskowych, utworzył w piątek spółkę z 30-procentowym udziałem państwa węgierskiego. Spółka ma zbudować na Węgrzech fabrykę części do śmigłowców.

Fabryka powstanie w mieście Gyula na południowym wschodzie kraju przy granicy z Rumunią. Będzie zatrudniać ponad 200 osób i zacznie produkcji w 2022 roku.

Porozumienie o tworzeniu spółki Airbus Helicopters Hungary podpisali w Budapeszcie prezes Airbus Helicopters Bruno Even oraz przedstawiciel przedsiębiorstwa Nemzeti Legiipari Projekt, Miklos Kun.

„Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim węgierski rząd obdarzył naszą firmę w zakresie wspierania jej ambitnego programu modernizacji sił zbrojnych„ Zrinyi 2026 ”- powiedział Bruno Even, dyrektor generalny Airbus Helicopters.

„Węgry wygrały tę inwestycję w silnej konkurencji regionalnej” – powiedział minister spraw zagranicznych i handlu Péter Szijjártó. „Airbus, który jest jednym z wiodących światowych producentów samolotów i helikopterów cywilnych i wojskowych oraz największym przedsiębiorstwem przemysłu lotniczego i obronnego w Europie, ufa wiedzy i pracowitości Węgrów”.

„Współpraca między obiema stronami obejmuje również zakup 36 nowych śmigłowców dla Węgierskich Sił Obronnych, co w znacznym stopniu przyczynia się do realizacji zobowiązania Węgier wobec NATO, zgodnie z deklaracją szczytu walijskiego, zwiększenia wydatków obronnych do 2% PKB o 2020 – dodał

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.